Маж пронајден онесвестен кај Олимписки базен

Loading...

Шеесет и шест годишниот В.А. од Кавадарци вчера околу 11:40 часот бил пронајден во безсознание во близина на Олимпискиот базен во Скопје.Мажот со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“.
По неуспешните обиди за реанимација, во 12.30 часот од страна на лекар била констатирана смрт.
Телото на починатиот ќе биде предадено на обдукција.Мажот со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“.
По неуспешните об

loading...
Loading...