Мечот Македонија-Албанија прекинат

Мечот помеѓу Македонија и Албанија кој вечерва се игра во Скадар е прекинат поради лоши временски услови.По 80 минути игра, главниот судија реши да го прекине мечот по силното невреме и обилниот дожд.
Моменталниот резултат беше 1:1. Албанците поведоа со голот на Садику во првиот дел, израмни Алиоски на стартот од второто полувреме.
Засега нема информации кога и дали мечот ќе продoлжи.По 80 минути игра, главниот судија реши да го прекине мечот по силното невреме и обилниот дожд.
Моменталниот резултат беше 1:1. Албанците п

Пронајдете не на следниве мрежи: