Meizu MX4: Моќни перформанси за ниска цена!

Loading...

Meizu официјално го презентираше својот прв octa-core, 4G паметен телефон, моделот MX4. Во моментот, овој телефон е достапен за купување само во Кина и ние сме навистина љубоморни…Телефонот поседува огромен 5,36 инчен екран со FullHD резолуција (1920 x 1152 пиксели), што дава одлична густина на пиксели од 418ppi (pixels per inch). 
За повеќе информации прочитајте на gsm.mk.Телефонот поседува огромен 5,36 инчен екран со FullHD резолуција (1920 x 1152 пиксели), што дава одлична густина на пиксели од 418ppi (pixels

loading...
Loading...