Месец дена откако актерката беше брутално претепана: После се еве како изгледа денес!

Loading...

Два дена, две недели, четири недели и вчера. Мојата горна усна повторно ќе може да се движи за шест месеци, стоматолозите ми помогнаа полесно да јадам…Познатата по*но актерка Кристи Мек пред месец дена беше брутално претепана од страна на поранешното момче Џон Копенхавер.
Како што јавија тогаш светските медиуми, Кристи и нејзиното момче раскинале два месеци пред тепачката, а при физичкиот напад Џон и скршил 18 коски, носот, и и напукнал неколку заби.
Месец дена подоцна Кристи на социјалната мрежа Инстаграм објавила фотографии како течело нејзиното закрепнување. Два дена по тепањето изгледаше морничаво, а сега е повторно старата Кристи.

„Два дена, две недели, четири недели и вчера. Мојата горна усна повторно ќе може да се движи за шест месеци, стоматолозите ми помогнаа полесно да јадам и мојата насмевка да изгледа нормално. Ќе морам да го посетам стоматологот уште неколу пати. Го проверив и видот и ми рекоа дека сум среќна што гледам, затоа што едниот мускул во левото око бил повреден. Неколкуте скршеници на носот ќе бидат средени во наредните неколку месеци, но сето тоа ми предизвикува проблеми да дишам. Мојата горна усна повторно ќе може да се движи по шест месеци. Црниот дроб изгледа е во ред. Бев повторно хоспитализирана поради дополнително лечење но не правев операција.

 

Лицето почнува да ми изгледа нормално бидејќи отокот спадна, не се уште не е како претходно. Откако ме нашминкаа и облекоа за вчерашниот хуманитарен настап, се почувствував многу подобро што се однесува до надворешниот изглед. Направија да се чувствувам нормално и убаво после долго време. Се работи за настанот „Face Forward“ непрофитна добротворна организација која собира средства за операции на жени и деца кои биле во ужасни ситуации поради кои мораат да подлежат на реконструктивна хирургија“, напишала Кристи на својот Инстаграм профил и предизвикала бројни пораки за поддршка и восхит што така храбро се носи со целата ситуација која и се случила.Познатата по*но актерка Кристи Мек пред месец дена беше брутално претепана од страна на поранешното момче Џон Копенхавер.
Како што јавија т

loading...
Loading...