Меси не го интересираат фановите, подготвен е да ги ЗГАЗИ со автомобилот!

Фудбалерот на Барселона најде начин како да се ослободи од здодевните навивачи. И тоа во буквална смисла!Шпанските медиуми објавија видео како Аргентинецот доаѓа на тренинг со својот скапоцен тeренец  „кадилак“ и нема намера да застане. Пред стадионот го чекале фановите,  му мавтале да застане, но тој ги игнорирал и додал гас.
Изгледало како да има намерa да ги згази , но фановите во последен момент се тргнале.
Ваквата постапка на еден од најдбрите играчи на светот предизвикало негативни реакции, и тоа е само еден во низа  од неговите инциденти со фановите.Шпанските медиуми објавија видео како Аргентинецот доаѓа на тренинг со својот скапоцен тeренец  „кадилак“ и нема намера да застане

Пронајдете не на следниве мрежи: