Мета Ворд потпишува за Њу Јорк

Њу Јорк се засилува со Мета Ворд, пренесуваат американските медиуми, Ворд денес потпишува двегодишен договор со Њу Јорк.
Ворд  претходните четири сезони настапуваше за тимот на Лос Анџелес Лејкерси кои минатата сезона го отпуштија 33-годишниот крилен играч.
Овој кошаркар забележуваше просек од по 12,4 поени и пет скокови во натпревар во минатата сезона.
Според информациите, тој ќе добие 7,7 милиони долари од Лејкерси, пари кои се водат како долг кон играчот.Њу Јорк се засилува со Мета Ворд, пренесуваат американските медиуми, Ворд денес потпишува двегодишен договор со Њу Јор

Пронајдете не на следниве мрежи: