Металург го победи Мешков и обезбеди пласман на завршниот турнир

 Ракометарите на Металург го совладаа Брест Мешков со 28:26 (16:12) во рамките на 15.коло, во СЕХА лигата, со ист резултат македонскиот првак го загуби мечот во Белорусија.Металург со оваа победа и теоретски обезбеди настап на завршниот турнир во СЕХА лигата, а воедно го сочува првото место на табелата.Екипата на Лино Червар до победата ја предводеше Козлина со седум погодоци, додека Коражија, кој пред една недела стигна во клубот, како замена за повредениот Манасков, на своето деби постигна шест погодоци.Во следното коло ракометарите на Металург ќе му гостува на Загреб, натпреварот ќе се одигра во сабота на 9.март.
Макфакс Ракометарите на Металург го совладаа Брест Мешков со 28:26 (16:12) во рамките на 15.коло, во СЕХА лигата,

Пронајдете не на следниве мрежи: