Металург остана и без Миркуловски!

Спортскиот весник „Македонски спорт“ на својата интернет страница пренесува дека Филип Миркуловски кариерата ќе ја продолжи во Бундеслигашот Хановер.„Напуштањето на Металург е најтешката одлука во мојот живот. Кариерата ја продолжувам во Бундеслигата, мојот следен клуб е Хановер“, изјавил за „Македонски спорт“, Миркуловски кој една деценија го носеше дресот на клубот од Автокоманда.Заминувањето на Миркуловски е резултат на кризата која го тресе Металург уште од октомври минатата година. Клубот најпрвин го напуштија странските ракометари. Во Металург остана само Драган Ѓукиќ, а по завршувањето на СП на тренинзите и на натпреварите не се појавија Мојсовски, Димовски и браќата Маркоски.„Напуштањето на Металург е најтешката одлука во мојот живот. Кариерата ја продолжувам во Бундеслигата, мојот следен клуб е Хановер“, из

Пронајдете не на следниве мрежи: