Металург со триумф над Работнички во ракометниот плејоф

Ракометарите на Металург забележаа победа во дуелот од 9.коло од плејофот откако попладнево го совладаа Работнички со 36:19. Со овој триумф Металург го потврди второто место на табелата.Вчера во првиот дуел од оваа рунда Вардар ја победи екипата на Макс Струмица со 47:30. Третиот натпревар од 9.коло меѓу Охрид и Прилеп се игра во недела од 20 часот во СЦ „Билјанини извори“ во Охрид.
Табела: Вардар 27 бодови, Металург 21, Макс Струмица 15, Прилеп 12, Охрид 3, Работнички 0.Вчера во првиот дуел од оваа рунда Вардар ја победи екипата на Макс Струмица со 47:30. Третиот натпревар од 9.коло меѓу Охрид и Прилеп се игра во н

Пронајдете не на следниве мрежи: