Мигрант изгорел во пожар откако се обидел да ја запали сопругата

Loading...

Во пожар што денеска избувна во еден германски мигрантски центар, загина еден  бегалец кој се обиде да ја запали сопругата, соопшти полицијата.Инцидентот се случи во Ридешајм на Рајна, централна Германија. Жената се здоби со тешки телесни повреди.
Локалната власт не соопшти од која земја е 45-годишниот бегалец кој загина, но наведе дека од претходно е познат на полицијата.
Во пожарот повредени се уште две лица. За време на инцидентот во мигрантскиот центар имало 14 лица.Инцидентот се случи во Ридешајм на Рајна, централна Германија. Жената се здоби со тешки телесни повреди.
Локалната власт не соопшти од која

loading...