Минчо Јорданов се откажува од Металург

Минчо Јорданов се откажува од Металург, објави Македонски спорт.Според неофицијалните информации целата ситуација тргнува од синоќа, кога на вечерниот тренинг првпат по пет години, откако е на кормилото на тимот, Лино Червар не се појавил на тренинг, а шпекулациите велат дека бил на состанок со сопственикот на клубот, кој го информирал дека ќе се повлече од финансирањето на клубот.
Ракометарите на Металург немаат никакви официјални сознанија за ваквата информација и сите се во исчекување во која насока ќе се движи судбината на клубот.
Повеќе информации се очекуваат во текот на денот.Според неофицијалните информации целата ситуација тргнува од синоќа, кога на вечерниот тренинг првпат по пет години, откако е на кормилото на тимот

Пронајдете не на следниве мрежи: