Миркуловски се повреди на вчерашниот меч против Веспрем

Филип Миркуловски се повреди на вчерашниот меч против Веспрем, а откако ја напушти играта, повеќе не се врати на теренот.Многумина беа загрижени поради неговата повреда, но најверојатно не се работи за ништо сериозно, иако треба да се направат дополнителни анализи.
-Засега ме боли и се уште сум по дејство на таблети за болка. Повеќе ќе знам утре, но мислам дека сепак не се работи за нешто посериозно, изјави Миркуловски за официјалната интернет страница на Металург.
Да се надеваме дека повредата на Миркуловски не е сериозна бидејќи го очекуваат нови обврски, пред се со репрезентацијата на Македонија на СП во Катар кое се игра во јануари следната година.Многумина беа загрижени поради неговата повреда, но најверојатно не се работи за ништо сериозно, иако треба да се направат дополнителни анализи.

Пронајдете не на следниве мрежи: