Миркуловски со статус: „Срце ми се кине“

Денешниот пораз на Македонија од Словенија со само 2 гола негатива, ги погоди сите.Еден по еден, ракометарите излегоа со изјави во кои ги кажаа своите мислења за тоа зошто претрпеа пораз од Словенците и какви чекори треба да се преземат во иднина за да се подобри репрезентацијата.
Но, изгледа дека поразот од Словенија најтешко му падна на Филип Миркуловски и тоа поради неможноста да го доигра натпреварот до крај.
 

Post by Филип Миркуловски.
Еден по еден, ракометарите излегоа со изјави во кои ги кажаа своите мислења за тоа зошто претрпеа пораз од Словенците и какви чекори треба да се пр

Пронајдете не на следниве мрежи: