Мисици направиле страшен план поради кој ги чека 6 години затвор

Две учеснички на изборот за Мис се приведени, поради обид 18-годишна студентка да ја продаваат како секс-робинка во една блискоисточна земја. Обвинетите се задржани на аеродром во Домодедово во Москва откако се договориле со потенцијалниот купувач.
Приведените се 22-годишната Ксенија Старикова, мајка на едно дете и 19-годишната Татјана Петрова. Тие жртвите ги убедувале дека им нашле доброплатена работа како дадолки на Блискиот исток, но вистината е дека девојките ќе бидат киднапирани, злоставувани и ќе работата како проституки во боредл, рекле извори од руската полиција за Дејли меил.
Двете жени биле уапсени на аеродромот, додека Петрова се обидувала да влезе во авион за Турција заедно со жртвата. Сѐ уште не е познато во која земја девојката можело да заврши.
Полицијата дознала за нивниот план и нејзините припадници се преправале дека се купувачи и штом Старикова примила милио ипол рубљи (21.000 вра) била уапсена.
Старикова била финалстка на изборот за Мис Русија 2017 година. Разведена е и има ќера стара 14 месец.
Петрова е руско-бугарска манекенка и била финалстка на изборот „Top Russia International”.
Двете се обвинети за трговија со луѓе и им се заканува затвор од 6 години.
Петрова прифатила да помага на полицијата, па во моментов се наоѓа во домашен притвор.
Старикова која наводно води манекенска агенција и работи како тренер по гимнастика, задржана е во затвор. Обвинетите се задржани на аеродром во Домодедово во Москва откако се договориле со потенцијалниот купувач.
Приведените се 22-годишната Ксен

Пронајдете не на следниве мрежи: