Мислел дека е вино, па го испил – Гостиварец се бори за живот

Loading...

Гостиварец итно бил пренесен на Ургентното одделение откако се отрул со непозната течност, јавуваат од полиција.Педесет и девет годишниот гостиварец Џ.К. испил, односно се затрул со непозната течност ставена во шише за вино.
На Џ.К. му била укажана лекарска помош, а поради сериозно нарушената здравствена состојба бил префрлен во Ургентен центар Скопје.
Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
 
 Педесет и девет годишниот гостиварец Џ.К. испил, односно се затрул со непозната течност ставена во шише за вино.
На Џ.К. му би

loading...
Loading...