Издвојуваме

Издвојуваме Мислења

Ти ги создаде ЧУКИЧ и МАРКОВ да го соголат народот и ти префрлаа од 20-30 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО ВО ФИРМАТА ВО ВИЕНА!

ЗЛОБО ЕДНА СКАПАНА ВИДИ СЕГА ШТО КЕ ТИ КАЖАМ!ТРЕБА ДА СЕ СООЧИШ СО СУДОТ НА МОЈАТА ПАРТИЈА(НА ВМРО)А НЕ НА ОВОЈ СУД КАДЕ ШТО ТЕ СУДАТ! НЕМА КАДЕ ДА ИЗБЕГАШ […]

Издвојуваме

Motorola оствари профит во вториот квартал од фискалната година

Доходноста е зголемена за цели 7,8% во однос на истиот квартал претходната година Motorola продолжува со добрите пазарни перформанси и во вториот квартал на фискалната 2018/2019 година. Преку голем број […]

Издвојуваме

Кој го организира протестот во недела? Дали Мицковски повторно сака да го контролира?

Сите се прашуваат кој го организира протестот во недела? Насекаде се поставуваат овие прашања. Затоа што на начин на кој се објавуваат и подготвуаат работите се гледа дека се во игра […]

Издвојуваме

Битката на Ножот! – највеличествената страница на македонската историја по Илинденското востание

Педесет и четири Македонци ја испишаа највеличествената страница на македонската историја по Илинденското востание, саможртвувајќи се на каменестиот врв Ножот во близина на Плетвар, пред 109 години на 14 јули […]

Издвојуваме

Охрабрувачки пораки од неделата на студентите по медицина, насловена како “Студентите по медицина – Нашите идни лекари”

Клубот на млади лекари со поддршка на “Алкалоид”, од денеска започна со организација на неделата на студенти по медицина, водени под мотото ,,Студентите по медицина – нашите идни лекари”. Мисијата […]

Издвојуваме

Со лаги не се брани Македонија. Потребна е акција и потребно е да се обединиме!

Соопштение на ЕДИСТВЕНА МАКЕДОНИЈА: Со лаги не се брани Македонија. Потребна е акција и потребно е да се обединиме! На денешната прес конференција на Движењето Бојкотирам уставни промени беа кажани […]

Издвојуваме

Ставрески за Груевски: Тој е за во психијатриската болница Демир Хисар

Во денешното сведочење на Ѓорѓи Лазаревски за предметот „Тврдина-Таргет“ вели дека неговите колеги не биле изненадени што толкавобем на личности се во системот за прислушување во МВР, пренесува порталот СДК.МК. […]

Издвојуваме

ЕКСКЛУЗИВНО: Отворено писмо до пратениците од Македонија!!!

Ексклузивно до нас е испратени писмото кое утре ќе му биде врачено на Крсто Мукоски пратенико, а потоа наредните денови и на останатите пратеници кои гласаа за да се отпочне […]

Издвојуваме

Издржлива батерија? Toa е возможна мисија! Дали знаете како правилно да го полните телефонот?

Независно од тоа дали станува збор за највисока, средна или ниска класа на смартфони – сите се соочени со еден основен предизвик – да одговорат на очекувањата на потрошувачите за […]

Издвојуваме

АПЕЛ НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД АВСТРАЛИЈА, КАНАДА И ЕВРОПА ЗА ОБЕДИНУВАЊЕ

АПЕЛ НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД АВСТРАЛИЈА, КАНАДА И ЕВРОПА ЗА ОБЕДИНУВАЊЕ НА СИТЕ КОИ СЕ СПРОТИВСТАВУВААТ НА АНТИ-МАКЕДОНСКИОТ РЕЖИМ До: #Бојкотирам Уставни Измени Филип Петровски, ВМРО – ДПМНЕ Тодор Петров, Претседател, Светски Македонски […]

Издвојуваме

Обелоденети бизнис врските на Димовски со Мицковски! Дали е тоа причината поради која го промовираат во политичар?

Да не се надевате премногу на победа и на брза смена на оваа криминална власт и хунта со луѓето кои ги имате во вашите редови… И новото раководство на ВМРО-ДПМНЕ […]

Издвојуваме

Хронологија на манипулациите на Христијан Мицковски – коментар од мрежите

За Мицињата „Мала ретроспектива: 27 февруари, 15,.000 души на студ и снег протестираат против идејата за промена на името. Мицињата „СЕ ОГРАДИЈА“. 17 јуни – масовни протести во Скопје против […]