Мислевте дека само денешните реклами се полни со секс и алузија?

Loading...

Рекламата од 1976-та година и по неколку децении се‘ уште е тема на дискусија.
Токму затоа истата тогаш беше цензурирана. Иако во рекламата нема никакви конкретни сексуални активности, и повеќе од очигледно е на што се однесува таа. Доколку сакате да видите како од обична реклама за пијалок можете да направите материјал кој е речиси порнографски, погледнете го видеото.
Иако велат дека сексот продава, некогаш тоа е премногу така што резултира со нешто сосема спротивно, завршува со цензура на самата реклама.
 
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.
 
Можеби ќе ве интересира:
Хамбургери направени на секси начин (видео)
Видео: Забранетата реклама на PornHub
 
 
 Рекламата од 1976-та година и по неколку децении се‘ уште е тема на дискусија.

loading...
Loading...