Младите фудбалери се пласираа на Европско првенство!

Младите македонски херои испишаа историја на „Филип Втори“, историја за македонскиот фудбал и историја за македонската репрезентација до 21 година.Македонската фудбалска репрезентација до 21 година го одигра својот историски натпревар за пласман на едно големо натпреварување и успеа да дојде до голема победа против репрезентацијата на Шкотска со 2:0.
На пласманот на Македонија на ЕП кумуваше Украина, која се пресврт во вториот дел против Исланд обезбеди пласман за нашите млади фудбалери во Полска, бидејќи во спротивно залудна ќе беше нашата победа.
Украина имаше негатива од 1:0 на полувремето, но со професионално издание во вториот дел направи пресврт од 2:4 и донесе огромна радост меѓу комплетната македонска јавност.Македонската фудбалска репрезентација до 21 година го одигра својот историски натпревар за пласман на едно големо натпреварување и успеа да дојде д

Пронајдете не на следниве мрежи: