Модна опсесија на денот: Нараквица Yves Saint Laurent

Модна опсесија на денот…Yves Saint Laurent е име на познат моден бренд основан 1961 година. Во рамки на овој бренд можно е да се пронајде феноменално дизајнирана гардероба, обувки, аксесоари, но и козметика. Декоративната шминка со потпис Yves Saint Laurent никогаш нема да биде надмината.
Денес ви претставуваме една многу елегантна нараквица со логото на брендот YSL.
Како да ја носите: Со оглед на тоа дека станува збор за доста отмена нараквица, сместете ја во својот аутфит за некоја свечена пригода. Нараквицата е многу упадлива, па затоа ве советуваме да не претерувате со дополнителен накит, но секако можете да носите златни обетки и ѓердан. Тоа ќе го надополни вашиот стајлинг.
Александра ГрујиќYves Saint Laurent е име на познат моден бренд основан 1961 година. Во рамки на овој бренд можно е да се пронајде феноменално дизајнирана гард

Пронајдете не на следниве мрежи: