Модни совети кои секогаш треба да ги имате на ум

Loading...

Модните норми со времето се менуваат. На модните трендови влијаат разни фактори и мошне важно е да имате работи кои можете да ги носите во секоја прилика. Еве неколку модни совети за секоја прилика: 
1. Проверете го гардероберот
Морате да имате разновидна облека, а едни од парчињата облека кои мора да се наоѓаат во вашиот гардеробер се: тесни фармерките и маички за „кежуал“ варијанта, но и формална облека како бела кошула и црни пантолани.
2. Црн мал фустан
Црниот мал фустан е полн погодок кога не знаете што да облечете за некоја посебна пригода. Тој е еден од оние парчиња облека кои морате да ги поседувате во својот гардеробер и никогаш нема да биде погрешен избор. Црната боја му ја дава потребната елеганција, а воедно дозволува да дојде до израз вашата фигура и помага од неа да блесне вашата личност.

3. Внимателно со модните додатоци
Модните додатоци како лак за нокти, накит, чанти, хулахопки, играат мошне важна улога на вашиот изглед. Доколку носите светол фустан, накитот не треба да биде многу светол и водете сметка чантата да се совпаѓа со фустанот, но и со обувките.
4. Добро познавање на својата кожа
Што и да имате на себе од гардеробата, мора да го вклопите со шминката. Затоа е неопходно да го познавате својот тип на кожа, бојата и текстурата. На тој начин ќе ја користите пудрата што ви одговара, руменилото и идеалниот кректор за подочници.
5. Различни фризури
Во зависност од облеката и должината на косата, научете да си направите различни фризури кои би ви одговарале во најразлични прилики. Еве неколку модни совети за секоја прилика: 
1. Проверете го гардероберот
Морате да имате разновидна облека,

loading...
Loading...