Молитвата на фудбалерите на Шкендија не им помогна да триумфираат

Иако фудбалерите на Шкендија први дојдоа до водство во вчерашното доигрување на финалето против Тетекс, сепак не успеаа да триумфираат во Купот на Македонија. Тетекс успеа да израмни и да биде поуспешен во пенал-рулетот.
На тетовските играчи не им помогна ниту молитвата што ја изведоа во соблекувалната на арената „Филип Втори“ пред почетокот на натпреварот.
Можеби Шкендија ќе имаше повеќе среќа во првиот обид за финален меч, во средата, кога средбата беше прекината најмногу поради дивеењето на нивните навивачи од групата „Балисти“, кои ја исвиркуваа химната и пееја антимакедонски песни.Иако фудбалерите на Шкендија први дојдоа до водство во вчерашното доигрување на финалето против Тетекс, сепак не успеа

Пронајдете не на следниве мрежи: