МОЛК ВО ПОСЛЕДНИТЕ СЕКУНДИ: Напад на македонските ракометари за реми!

Манасков со гол во последните десет секунди од натпреварот со Србија ја однесе Македонија во следната фаза од натпреварувањето на Европското првенство во Полска.Во драматична завршница по ударот на Кирил Лазаров, Дарко Станиќ одбрани удар, а Стојанче Стоилов ја прифати топката и постигна гол за изедначување 26:26.
Во нападот со играч помалку, Србија преку Дарко Ѓукиќ повторно поведе со 27:26 на десет секунди до крајот.
Тогаш, Македонија тргна во последен напад. Погледнете како изгледаше сето тоа!
Во драматична завршница по ударот на Кирил Лазаров, Дарко Станиќ одбрани удар, а Стојанче Стоилов ја прифати топката и постигна гол за изедначување

Пронајдете не на следниве мрежи: