Момчето кое вчера погина кај Зеница: Само неколку часа пред смртта на Фејсбук го напишал ова…

Во сообраќајка на камион, патнички автомобил и комбе кај Зеница, вчера едно лице го загуби животот а четири се повредени. Притоа, лицето кое го загуби животот е возачот на комбето Самир Исламовиќ. Сообраќајката се случи вчера во 17:50 часот на магистралниот пат М17 кај Зеница. 
Тешки повреди имаат и уште четири лица кои учествувале во сообраќајката. 
Младиот Самир непосредно пред несреќата напишал статус на Фејсбук.

 
„Дојде време и јас кафе да пијам како човек и да одморам ( дождот е причина за сето тоа).“
Притоа, лицето кое го загуби животот е возачот на комбето Самир Исламовиќ. Сообраќајката се случи вчера во 17:50 часот на магистралниот пат М17 кај

Пронајдете не на следниве мрежи: