Момчиња си играле на гробишта: По неколку минути се случил вистински хорор!

Пријател на 8-годишно детенце коешто почина откако врз него паднал надгробен споменик, ги раскажал мачните моменти додека се обидувал да му го спаси животот.Кјаран Вилијамсон (8), си играл на гробиштата во близина на семејната куќа во Глазгов, Шкотска, кога минатата недела се случила оваа огромна трагедија.
Иако малечкиот Кјаран бил пренесен во градската болница Јоркхил, докторите само морале да го прогласат смртниот исход.
Томас Мекманус (10), бил со Кјаран кога се случил овој немил настан и веднаш се обидел да му помогне, а потоа и потрчал да побара помош.
Сѐ се случи откако група момчиња си играле на гробиштата. Во еден момент, токму Томас и Кјаран се качиле на едно дрво и кога рипнале од него, каменот се поместил и еден дел од споменикот се скршил и го погодил 8-годишниот Кјаран во лицето, а остатокот го притиснал. Томас, исто така добил удар во грбот, но неговите повреди не биле многу тешки. Трето момче се здобило со тешка повреда на стапалата.
Томас раскажал дека Кјаран се онесвестил, а набрзо почна да тече крв од неговата уста и очите.
Кјаран Вилијамсон (8), си играл на гробиштата во близина на семејната куќа во Глазгов, Шкотска, кога минатата недела се случила оваа огромна трагед

Пронајдете не на следниве мрежи: