Монако понуди 100 милиони за Роналдо

Монако е спремен да понуди 100 милиони евра за Роналдо и плата од 23 милиони евра годишно.
Ако не се договори до јули, нивниот најдобар играч би можел да ги спакува куферите и да замине за Монако. Роналдо има договор до 2015 година, но Перез не би сакал да чека до последниот момент.
Иако Монако е спремен да издвои 100 милиони за Роналдо, прашањето е дали тој би бил задоволен од квалитетот на лигата.
Роналдо изјави дека сака да се врати во Манчестер Јунајтед, но тие немаат доволно пари да понудат за него.Монако е спремен да понуди 100 милиони евра за Роналдо и плата од 23 милиони евра годишно.

Пронајдете не на следниве мрежи: