Моторџиите и камионџиите застанаа во одбрана на Трамп од платениците на Сорос!

Моторџиите и камионџиите од Америка кои се и поддржувачи на Трамп, се организираат масовно да ја обезбедуваат конвенцијата во Кливленд што ќе започне во понеделник, од насилните протести на Black Lives Matter здружението финансирано од Сорос кои се најавени се со цел да ја попречат републиканската конвенција и да предизвикаат скандал и немири.„Ќе бидеме таму за да се осигураме дека на делегатите им е дозволено да го остварат своето право мирно да се собираат“, изјави организаторот Крис Кокс за Брејбарт Њуз.
„Видовме како овие платени агитатори фрлаат јајца и се насилни на други настани Трамп низ земјата, а ние нема да го трпиме тоа.“
Кокс нагласи дека за „Моторџиите за Трамп“ не се во потрага по проблеми на конвенцијата.
„Ветераните се 'рбетот на бајкерската заедница“ – продолжува Кокс. „Ние сме патриоти, и за разлика од црната животна материја и другите левичарски идиоти, ги сакаме нашите полицајци. Вие нема да најдете еден моторџија во Кливленд како скокање на автомобили, подметнува пожари, или прави било која од глупостите што навикнавме да ги гледаме на телевизија во последните неколку месеци.“
Моторџиите, исто така, имаат значаен успех на социјалните медиуми. Фејсбук страницата „Моторџиите за Трамп 2016“ има повеќе од 70.000 допаѓања и има досег кој се брои во милиони. Ова видео објавено во април има речиси 250.000 прегледи:
„Ќе бидеме таму за да се осигураме дека на делегатите им е дозволено да го остварат своето право мирно да се собираат“, изјави организа

Пронајдете не на следниве мрежи: