Му дојде преку глава: Новак Ѓоковиќ донесе важна одлука!

Новак и Јелена Ѓоковиќ се налутија на тврдењата на италијански „Газета дел спорт“ дека се наоѓаат пред развод и сакаат да го тужат овој медиум.Угледниот спортски лист објави дека тие пред неколку месеци биле пред развод, што воопшто не им се допадна.
Лавината ја покрена изјавата на Новак дека во третото коло на Вимблдон загуби поради приватни проблеми.
Иако не прецизираше точно поради што, „Газета“ наведе дека Новак се скарал со сопругата пред гренд слемот.
„Многу ги налутија овие тврдења. Посебно поради тоа што се трудат да бидат отворени и искрени, а потоа нивните зборови ги злоупотребуваат и извртуваат“ – изјави неименуван извор за српски Информер.Угледниот спортски лист објави дека тие пред неколку месеци биле пред развод, што воопшто не им се допадна.
Лавината ја покрена изјавата на

Пронајдете не на следниве мрежи: