На автопатиштата зголемен интензитетот на сообраќај

Loading...

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен, а на граничните премини има зголемена фреквенција на возила, но нема подолги задржувања за влез и за излез од државата, соопшти АМСМ.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Поголема внимателност е потребна низ клисурите и засеците, каде што е можна појава на одрони.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Поголема внимателнос

loading...