На кое место ќе се најде Македонија на крајот од СП во Катар?

По 11 место во Хрватска кога мундијалот се играше по друг систем на натпреварувања, со две групни фази и со разигрувања за пласман и по 13 место во Шпанија пред две години, кога исто така испаднавме во осминафиналето, ова веројатно ќе биде блиску до нашиот најдобар пласман во историјата на мундијалите.Конечниот распоред од 9 до 16 место ќе биде познат утре, кога ќе бидат одиграни последните 4 осминафинални мечеви, но голема е веројатноста дека ќе го израмниме или подобриме резултатот од Хрватска, кога водени од Илија Темелковски го освоивме 11 место со победата против Јужна Кореја во мечот за 11 и 12 место.
Наше најголемо постигнување на големите приредби останува петтото место од европското првенство во Србија во 2012 година.Конечниот распоред од 9 до 16 место ќе биде познат утре, кога ќе бидат одиграни последните 4 осминафинални мечеви, но голема е веројатноста дека ќе

Пронајдете не на следниве мрежи: