Надал победи и во сингл

Рафаел Надал, ја забележа првата победа во сингл, по пауза од седум месеци, колку што од тениските терени отсуствуваше поради повреда на коленото.Шпанецот, во првото коло на турнирот од серијата 250, во Виња дел Мар, забележа победа над Аргентинецот Федерик Делбонис. Некогашниот број 1 на теренот мина еден час и 28 минути и победи со 6:3, 6:2.Противник на Надал во следното коло ќе биде Алберт Монтањес или победникот од дуелот Жоау Соуса-Даниел Химено Травер.Надал, кој во кариерата има 11 титули од грен слем турнирите, пред седум месеци на Вимблдон загуби во второто коло од Лукаш Росол, по што зеде подолга пауза поради повредата на коленото.
MakфаксРафаел Надал, ја забележа првата победа во сингл, по пауза од седум месеци, колку што од тениските терени отсуствуваше поради повреда на коле

Пронајдете не на следниве мрежи: