Најмалку 30 загинати во бродолом во Габон

 Најмалку 30 лица загинаа, откако брод се преврти кај брегот на Габон, во близини на главниот град на оваа западноафриканска држава, Либревил.Полицијата соопшти дека бродот, на кој имало 65 лица, се превртел во водите на Атланскиот океан во текот на ноќта, во невреме кое ја зафати оваа област.Агенцијата Франс прес јави дека според досегашните информации на брегот се извлечени 30 тела, додека бродот и натаму се наоѓа во водата недалеку од брегот.
Макфакс Најмалку 30 лица загинаа, откако брод се преврти кај брегот на Габон, во близини на главниот град на оваа

Пронајдете не на следниве мрежи: