Најмалку 35 лица загинаа, меѓу нив седум жени и 11 деца, кога во петокот се урна седумкатница во близина на Мумбаи, соопшти командирот на локалната полиција. Жртвите се работници и нивните семејства кои живееле на самото градилиште. Во несреќата с

Најмалку 35 лица загинаа, меѓу нив седум жени и 11 деца, кога во петокот се урна седумкатница во близина на Мумбаи, соопшти командирот на локалната полиција.Жртвите се работници и нивните семејства кои живееле на самото градилиште. Во несреќата се повредени над 50 луѓе.Спасувачките екипи тргнаа во потрага по преживеани и сè уште не се знае конечниот биланс на жртвите.Весникот „Хиндустан Тајмс“ пишува дека седумкатницата е изградена за помалку од четири месеци од материјал со лош квалитет.
Макфакс
 Најмалку 35 лица загинаа, меѓу нив седум жени и 11 деца, кога во петокот се урна седумкатница во близина на Мумбаи, со

Пронајдете не на следниве мрежи: