Најмалку тројца загинати во минофрлачки напад во Дамаск

Најмалку тројца цивили загинаа а 28 се ранети при минофрлачки оган во кварт во јужниот дел на Дамаск, јави АФП, повикувајќи се на локалните медиуми.„Минофрлачка граната, истрелана од терористи, падна во близина на магацин на улицата Дуалија, при што тројца цивили загинаа и уште 28 се ранети“, соопшти сириската новинска агенција САНААгенцијата дополни дека уште една граната паднала во реонот Баб Шарки, без да предизвика човечки жртви.
МакфаксНајмалку тројца цивили загинаа а 28 се ранети при минофрлачки оган во кварт во јужниот дел на Дамаск, јави АФП,

Пронајдете не на следниве мрежи: