Најверните навивачи до крај со ракометната репрезентација!

Најверните навивачи до крај со ракометната репрезентација!Разочарани по двата порази од Полска и од Тунис и загубените шанси во олимписките квалификации за Рио во Гдањск, дел од „Фалангата“ предвреме се врати во Македонија. Но, оние најверните останаа на трибините да ја бодрат македонската ракометна репрезентација и во последниот натпревар против Чиле.

„Ние не се откажуваме, а Вие?“
„До крај за МАКЕДОНИЈА“
Ова се пораките од „Фалангата“ за македонските ракометари и за македонската ракометна репрезентација
Извор: Екипа.мкРазочарани по двата порази од Полска и од Тунис и загубените шанси во олимписките квалификации за Рио во Гдањск, дел од „Фалангата“ пре

Пронајдете не на следниве мрежи: