Нанесете ја оваа домашна маска на косата и почекајте 15 минути… Резултатите ќе ве остават без текст!

Loading...

Сите жени сакаат да имаат убава и негувана коса. Поради тоа често купуваме разни хемиски производи кои можат да ни наштетат, а со тоа се и скапи. Наместо нив, пробајте да направите природна маска која ќе ја потхрани вашата коса и да ја направи поубава. Ќе бидете презадоволни од резултатите.
Главни состојки се цимет и мед. Оваа комбинација е многу здрава. Добра е за косата, кожата, а и за ублажување на болките предизвикани од артритис.
Состојки:
1 лажичка цимет
половина шолја маслиново масло
1 лажичка мед
Подготовка:
Ставете го маслиновото масло на тава и кога ќе се загрее тргнете го настрана и ставете го во сад. Во садот додадете го медот и циметот и добро промешајте.
Примена:
Поделете ја косата со чешел, а потоа нанесете ја смесата на темето. Оставете да стои 15 минути, а потоа измијте со вода. На крај измијте се и со шампон.Наместо нив, пробајте да направите природна маска која ќе ја потхрани вашата коса и да ја направи поубава. Ќе бидете презадоволни од резултатите.

loading...