Напиток за слабеење со 0 калории и многу енергија

Loading...

Напиток за слабеење со 0 калории и многу енергијаЗајакнете го организмот со само неколку голтки нискокалорична детоксикација со вода. Овој напиток од јаболка и цимет речиси да нема калории, а може да ви помогне при слабеење и што е најважно ќе ви даде многу енергија.
Состојки
2 големи или 2 мали јаболки
2 стапчиња цимет
1 стаклено шише
1 литар вода

 
Подготовка:
1.Јаболкатите измијте ги, исечете ги и внесете ги во шишето
2.Додадете го циметот
3.Состојките прелијте ги со вода, затворете го шишето и ставете во ладилник да стои цела ноќ
4.Напитокот пијте го секој ден
Совет:
Во водата можете да додадете и малку сок од лимон, мандарина или портокал
 Зајакнете го организмот со само неколку голтки нискокалорична детоксикација со вода. Овој напиток од јаболка и цимет речиси да нема калории, а може

loading...
Loading...