Напивка која ќе ви подобри имунитетот

Loading...

Ако постојано се раболувате, чувствувате замор и анемичност, тогаш имате недостаток на железо во крвта, и имунитет. Малиот број на црвени крвни зрнца го намалува имунитетот, а воедно ја зголемува замореноста на организмот.Слабокрвноста најчесто може да биде предизвикана од хроничното губење на крв, обилен менструален циклус, брз раст во периодот на детството и адолесценцијата, како и поради неправилната исхрана и напорниот тренинг.
За да се справите со овој проблем ви препорачуваме да направите еден природен и едноставен сируп кој за кратко ќе ве врати во форма. За сирупот ќе ви бидат потребни следните состојки:

• 1 кг моркови• 1кг јаболка• 1 кг цвекло• 4 лимони• 250 гр мед Начин на подготовка: Изрендајте ги потребните состојки и во нив додадете го медот. Откако ќе поминат 24 часа, течноста процедете ја низ цедалка или газа и ставете ја во стаклен сад кој што ќе го чувате во фрижидерот. Секое утро пијте една чашка од ракија од оваа течност.
Lady.mkСлабокрвноста најчесто може да биде предизвикана од хроничното губење на крв, обилен менструален циклус, брз раст во периодот на детството и а

loading...
Loading...