Направете сами: Чај за долговечност!

Loading...

Покрај  ТИБЕТСКИ ЛЕК стар 2.000 во продолжение може да прочитате и за чајот за долговечност.Подготовка:
2 литри вода варете ги пет минути, оставете потоа да се олади. Кога е ладно додадете 5 грама изрендан ѓумбир, 2 големи лажици сок од лимон, 2 големи лажици мед, 1 прстофат лута пиперка и 1 прстофат анас.
Може да го пиете во текот на целиот ден, но најдобро е по 1 шолја пред секој оброк.
Направената количина од 2 литри е доволна за три лица.Подготовка:
2 литри вода варете ги пет минути, оставете потоа да се олади. Кога е ладно додадете 5 грама изрендан ѓумбир, 2 големи лажици с

loading...
Loading...