Настапи на Вимблдон во петтиот месец од бременоста!

Тенисерката од Луксембург, Менди Минела, призна дека играше на Вимблдон во петти месец од бременоста, а причина за тоа е одличната финансиска награда што турнирот ја доделува за учеството.Тенисерката од Луксембург загуби во првото коло од Италијанката Франческа Скијавоне со 6-1, 6-1, а по завршувањето на мечот ја шокираше јавноста со признанието дека е во петти месец од бременоста.
Таа дури е дел и од турнирот во двојки, каде игра во тандем со Летонката Анастасија Севастова.
Менди Минела за својот настап во првото коло заработи 35.000 фунти, а ќе добие и дополнителна сума за турнирот во игра на двојки.Тенисерката од Луксембург загуби во првото коло од Италијанката Франческа Скијавоне со 6-1, 6-1, а по завршувањето на мечот ја шокираше јавноста со

Пронајдете не на следниве мрежи: