Настапот на Ѓоковиќ неизвесен, причина е повредата

Новак Ѓоковиќ спарингуваше со Стан Вавринка. Во текот на тренингот мораше да го повика физиотерапевтот поради болки во десниот лакт, а после укажаната помош тој се реши да го прекине тренингот со Швајцарецот.Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, е апсолутен фаворит за титулата на Роџерс купот во Торонто, што стартува денеска, но има причина за загриженост.Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, е апсолутен фаворит за титулата на Роџерс купот во Торонто, што стартува денеска, но има причина за за

Пронајдете не на следниве мрежи: