Натпреварот Металург- Пари Сен Жермен е прогласен за натпревар на неделата во првото коло

Познати се натпреварите кои се прогласени за натпревари на неделата во првите четири кола на Лигата на шампионите. Честа да биде прв ја има Металург, чиј натпревар со екипата на Пари Сен Жермен е прогласен за натпревар на неделата во првото коло.Да потсетиме, минатата година дури трипати ја имавме таа чест, повеќе од било која друга екипа во Лигата на шампионите.
Повторно ќе “врие“ во Скопје.
Натпревари на неделата во првите четири кола:
1. Коло, 28 септември:  Meталург – Пари Сен Жермен 
2. Коло, 4 октомври:  Веспрем – Р.Н.Ловен
3. Коло, 12 октомври:  Вардар – Р.Н.Ловен
4. Коло, 19 октомври:  КИФ Колдинг – Барселона
Преземено од:rkmetalurg.mkДа потсетиме, минатата година дури трипати ја имавме таа чест, повеќе од било која друга екипа во Лигата на шампионите.
Повторно ќе “

Пронајдете не на следниве мрежи: