Навивачите на Шкендија дивјачки го кршеа автобусот на Вардар – Никој од соросписките медиуми не пренесе иако минатата недела беа „загрижени“!

Во превозното возило на скопскиот клуб завршија куп камења и настрадаа неколку странични стакла и шофершајбната.Навивачите на Шкендија, видно револтирани од поразот, удрија и по автобусот на Вардар. Во превозното возило на скопскиот клуб завршија куп камења и настрадаа неколку странични стакла и шофершајбната. Фудбалерите на Вардар цело време беа заробени во соблекувалните.

Медиумите од сороспискиот табор не пренесоа за ова дивеење на навивачите на Шкендија, иако минатата недела беа “загрижени” кога се случи тепачка помеѓу две групи навивачи и веднаш скокнаа да ги обвинуваат “Комити” иако тие воопшто не беа присутни на Плоштадот во Скопје каде се случувал инцидентот, пишува Инфомакс
Фото: СпортМедиа.мкНавивачите на Шкендија, видно револтирани од поразот, удрија и по автобусот на Вардар. Во превозното возило на скопскиот клуб завршија куп камења и

Пронајдете не на следниве мрежи: