Навратилова ја запроси својата девојка по поразот на Ѓоковиќ!

Loading...

Легендарната тенисерка тргнала и ја прашала Јулија Лемиговада се омажи за нејзе.Легендарната тенисерка Мартина Навратилова имала причина за славење непосредно по завршувањето на полуфиналето на УС Опен помеѓу Новак Ѓоковиќ и Кеи Нишикори.
Шампионката која во текот на својата кариера освоила 18  грен слем титули ја запросила својата девојка Јулија Лемигова.
„Им благодарам на сите на убавите желби. Многу сум среќна, како и јулија и целото семејство“, напишала 57- годишната Навратилова на Твитер.
Нејзината избраничка е 15 години помлада, а 1991 година била мис на СССР.
Легендарната тенисерка Мартина Навратилова имала причина за славење непосредно по завршувањето на полуфиналето на УС Опен помеѓу Новак Ѓоковиќ и Ке

loading...
Loading...