НЕ ВЕРУВАЈТЕ ВО СЕ: Ова се пет митови за љубовта и сексот кои треба да ги заборавите ВЕДНАШ!

Едно истражување на американскиот интернет портал Match.com во кое биле вклучени повеќе од 5.000 луѓе без партнери, открило дека не е сè што се претпоставува за сингл луѓето е вистина. Еве кои се петте најчести митови за сексот и љубовта во кои треба да престанеме да веруваме веднаш:

НЕ ВЕРУВАЈТЕ ВО СЕ: Ова се пет митови за љубовта и сексот кои треба да ги заборавите ВЕДНАШ!

1. Мит: Луѓето без партнери на потенцијалните партнери прво што забележуваат и оценуваат е неговото тело.
ВИСТИНА: Прво ги забележуваат забите, самодоверба и начинот на кој говори.

2. Мит: Повеќето жени ги возбудуваат секси фотографии од нивните партнери.
Вистина: 77 проценти од жените не сакаат да добијат секси фотографија од нивниот партнер, а 48 отсто од нив не сакаат да добијат никакво селфи од маж.

3. Мит: Мажите не сакаат да бидат со жените кои имале голем број на сексуални партнери.
Вистина: 76 проценти од луѓето кои се сингл би биле во врска со некој кој имал повеќе сексуални партнери од нив.

4. Мит: Русокосите се најдобра забава.
Вистина: Црвенокосите жени имаат најмногу оргазми.

5. Мит: Сингл мажите сакаат да бидат во врска со помлади жени.
Вистина: 39 проценти од сингл мажите не би имале ништо против сериозна врска со жени постари од 10 години или повеќе од нив.
 

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.