Не ви требаат апчиња: Излечете ја главоболката со ова растение

Кога ќе почувствувате главоболка не мора веднаш да посегнувате по апчиња.

За отстранување на полесни тегоби експертите за алтернативна медицина препорачуваат примена на лековити намирници.

Облоги од свежа зелка е вистинскиот „препарат“ за главоболка.

Ставете неколку листови зелка во рерна да омекнат и да се загреат, па со нив обложете ја главата, три пати на ден.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.