Неделен хороскоп за 01.09-07.09.2014

Loading...

Неделен хороскоп за 01.09-07.09.2014Овен Оваа недела ќе имате многу шанси и можности, кога љубовта е во прашање. Меркур влегува во вага а тоа за вас значи решавање на некои необични проблеми. Оваа недела ве очекува и многу забава.
Бик На почетокот на неделата конечно ќе успеете да најдете баланс во својот живот. Ќе бидете особено мотивирани и ќе се свртите само кон она што добро влијае на вас. Оваа недела Венера ги зголемува можностите за љубовни состаноци и ве мами да излезете и да се забавувате.
БлизнациМожно е да го успвршите вашиот љубовен живот, посебно кога ќе зачестите со флертувањето. Можно е да бидете вовлечени во културни случувања. Ќе имате и многу домашни обвските. Оваа недела е одлична да заработите од своите генијални идеи.

 
РакОваа недела се чувствувате многу опуштено кога финансиите се во прашање. Присуството на Јупитер ќе доведе до разрешување на стари проблеми. Ве очекува и дополнителна заработувачка. Ќе имате желба и да поработите на вашето тело.
ЛавОваа недела се чусвтвувате непобедливо и позитивно, а дома ќе имаат посебна потреба за внимание. За среќа проблемите ќе се разрешуваат со леснотија. Обрате внимание на тоа да најдете баланс. Ќе бидете мотивирани да си дозволите мал луксуз.
ДевицаОваа недела продолжува фокусот кон вашиот спиритуален дел од животот. Љубовта ќе се распламети оваа недела. Од друга страна ќе сакате да му ги исполните сите желби на партнерот а тоа ќе допринесе работите да се подобрат.

 
ВагаОваа недела ќе имате потреба да го кажете она што го чувствувате и тоа ќе ви оди со леснотија. Вие комуницирате многу подобро кога имате некој план или кога треба нешто важно да соопштите.
СкорпијаИако во последно време ви се чини дека се што правите ви оди со мака, оваа недела ќе почувствувате посебна поддрша од некој кој е во ваша непосредна околина. Бидете мудри и веднаш не ги покажувајте сите свои адути. Осигирајте си сигурно минување.
СтрелецОваа недела ќе имате желба да се впуштите во одредена авантура. Оваа недела ќе имае голема потреба за љубов, но за да ја пронајдете вистинската личност мора да се движите во нови кругови. На работа оваа недела се ќе ви оди од рака.

 
ЈарецОваа недела ќе бидете особено расположени за дополнителна заработка и ќе истражите нови инвестиции или идеи, кои ќе ви донесат и голема забава. Исто така фокусот ќе биде насочен на учење и истражување. Работата или личните цели ќе имаат корист ако се дружите со вистинските луѓе.
ВодолијаЉубовта, работата, пријателството како и секој друг облик на дружење оваа недела ќе цвета. Но, размислете за новите луѓе кои влегуваат во вашиот живот, односно токму за оние што најпозитивно влијаат на вас може ќе ви помогнат да размислите за нови идеи. Одвојте време и за медитација.
РибиПозитивните искуства на работа ќе ви помогнат да ја кренете самодовербата и ќе ве охрабрат да ги покажат своите вештини и способности. Ова е идеален период за да побарате нова работа која ќе ги задоволи вашите способности.Овен Оваа недела ќе имате многу шанси и можности, кога љубовта е во прашање. Меркур влегува во вага а тоа за вас значи решав

loading...
Loading...