Нејзината ќерка симнала позната апликација и за ВЛАКНО ИЗБЕГНАЛА СМРТ: „Луѓе, внимавајте што прават децата!“

Мајката попуштила, а само по половина час подоцна ѝ се јавиле од болница со известување дека нејзината ќерка ја удрил автомобил на пат.„Луѓе, ве молам внимавајте што прават вашите деца бидејќи тие едноставно не размислуваат“ – е апелот на една мајка чија 15-годишна ќерка за малку ќе загинела играјќи Pokemon Go.
Немилиот настан се случил во Пенсилванија, а станува збор за мајката Трејси Нолан и нејзината ќерка Отумн кој ја замолила да ѝ го позајми мобилниот за да може да ја симне апликацијата за игра и да тргне во потрага по покемони како и нејзините врсници.
Како што ѝ објаснила по несреќата, таа трчала по виртуелен покемон. Се колне дека погледнала три пати пред да премине улица, но откако тргнала, ја покосил автомобил.„Луѓе, ве молам внимавајте што прават вашите деца бидејќи тие едноставно не размислуваат“ – е апелот на една мајка чија 15-годишн

Пронајдете не на следниве мрежи: