Неколку одлични СЕКС СОВЕТИ за НЕИСКУСНИТЕ

Loading...

Без разлика колку сте заљубени во вашиот партнер, немојте да дозволите тој или таа да ве измами и да ве натера да не ги почитувате основните правила за секс.Првото сексуално искуство е нешто што луѓето ширум целиот свет го исчекуваат со нетрпение, па ако и вие сметате дека тоа набрзо би можело да ви се случи, погледнете ги следниве неколку клучни нешта кои младите најчесто ги забораваат.
1. Сексот на било кое место не е секогаш возбудлив
Иако постои доза возбуда кога станува збор за секс на недозволено место, сепак треба да водите сметка за вашиот избор, бидејќи многу лесно може да се случи да ве прекине некој во најубавите моменти. Токму затоа обрнете повеќе внимание на вашата приватност.
2. Првиот сексуален однос би требало да биде посебно искуство
Најдобро е доколку вашиот прв пат е со личност која ја чувствувате за блиска и драга, бидејќи постои разлика помеѓу сексот проследен со емоции и сексот со личност која само што сте ја запознале и не чувствувате ништо кон неа.
3. Светот не се врти околу вас
Немојте да бидете себични за време на сексуалниот однос. Вие и вашиот партнер треба подеднакво да го искусите и споделите ова заедничко искуство.

4. Доволен е само еден сексуален однос за девојката да остане бремена
Никогаш, буквално никогаш немојте да ја занемарите опасноста од несакана бременост. Во последно време бременоста помеѓу тинејџерките расте, па токму затоа бидете мудри и одговорни и користете заштита.
5. Немаат сите девојки оргазам првиот пат кога водат љубов
Дајте си себеси малку време, бидејќи има големи шанси вашиот прв сексуален однос да не биде огномет или земјотрес во кревет. Тоа е сосема природно. Потребно е малку време и искуство за подобро да се запознаете и да откриете што ви се допаѓа, а што не.

6. Еден сексуален однос е доволен за да се заразите со полово пренослива болест
Исто како и кај бременоста, доволно е само еден сексуален однос за да се заразите со полово пренослива болест, па токму затоа секогаш користете заштита. Секогаш! Не само првиот пат…
7. Оралниот секс не е толку безбеден колку што мислите
Многумина сметаат дека оралниот секс е посигурен, но вистината е дека и покрај тоа што со него не можете да останете бремени, сепак постојат големи можности за пренесување полови болести.Првото сексуално искуство е нешто што луѓето ширум целиот свет го исчекуваат со нетрпение, па ако и вие сметате дека тоа набрзо би можело да ви се

loading...
Loading...