Некст Тајм: Максимално сме подготвени да „растуриме“ на Пиво Ленд!

Loading...

По неколку години изминати од одржувањето на последниот концерт пред скопската публика, овој четврток, рок бендот Некст Тајм ќе ги потсети обожавателите на хитовите од своите два албуми во рамките на нивниот настап на една од најголемите музички манифестации во земјава -Пиво Ленд.По неколку години изминати од одржувањето на последниот концерт пред скопската публика, овој четврток, рок бендот Некст Тајм ќе ги потсети обожавателите на хитовите од своите два албуми во рамките на нивниот настап на една од најголемите музички манифестации во земјава -Пиво Ленд.
Без тебе тивко умирам, Рамо за плачење, На крајот од денот, Кога лажеш каде гледаш, Рап енд рол, Убава, Лице од рај и новиот сингл Светот во раце, се само дел од песните кои ќе се најдат на репертоарот на Некст Тајм на главната сцена на скопско Кале.
Погледнете што изјавија Некст Тајм за овогодинешиот Пиво Ленд, на: ТЗМ.МКПо неколку години изминати од одржувањето на последниот концерт пред скопската публика, овој четврток, рок бендот Некс

loading...
Loading...