НЕОЧЕКУВАНА ВЕСТ за Шумахер која го обиколи светот!

Loading...

Седумкратниот шампион на Формула 1 Германецот Михаел Шумахер ги поврати моторните функции, и би требало да се врати дома за Божиќ.Шумахер на крајот од претходната година се здоби со тешки повреди на главата за време на скијњето низ француските Алпи и долго беше на лечење во Гренобл.
Шумахер на 29. Декември доживеа несреќа на скијање во Мерибел во Франција кога со главата удри во карпа.
Легендарниот возач после несреќата долго беше во вештачка кома, а кога ја поврати свеста на 16 јуни, префрлен е на клиника за рехабилитација во Лозана. Оттаму велат дека седумкратниот шампион на Формула 1 ги повратил моторните функции, и би требало да се врати дома за Божиќ. Шумахер на крајот од претходната година се здоби со тешки повреди на главата за време на скијњето низ француските Алпи и долго беше на лечење во Гр

loading...
Loading...